Fortæl om produktet

FB TW YT PN
P

remier League-fodbold klub Hull City har annonceret en tre-årig aftale med SportPesa at have den Kenyanske operatør som sin officielle shirt sponsor. Den SportPesa logo vil blive emblazoned på den side, der er hjemme, er væk og for det tredje shirts, indtil 2019, erstatter tidligere sponsorer Flamingo Land city of dreams manila poker. Den største del af sin slags i klubbens historie, vil det også se Hull City rejse til Afrika for et spil med en Kenya vælge side city of dreams poker room. Grundlagt i 2014, SportPesa er titelsponsor for de højeste trin på Kenya ' s fodbold stigen – de SportPesa Premier League – mens det også er den officielle sponsor af indenlandske klubber Gor Mahia og AFC Leoparder. Commercial Manager for Hull City Tigre, Simon King, sagde: "Vi er glade for at danne et tre-årigt partnerskab med SportPesa. "SportPesa er så meget mere end en betting mærke, at det er et selskab med et stort fodaftryk på breddeidrætten i Kenya, såvel som i resten af Afrika. "Den aftale er langt den største i vores historie og et tegn på, at vores ambition om at udvikle vores klub og blive et kendt navn i vores sport på globalt plan." Ronald Karauri, SportPesa administrerende DIREKTØR, sagde: "Dette er en kæmpe milepæl for SportPesa, da det markerer skalering af en Kenyansk brand i det globale marked hvad er den kommet i craps.

"Det SportPesa platform vil nu være tilgængelig i storbritannien, og senere på året til stede i flere Afrikanske lande. "For et år fra nu vil vi have tilstedeværelse i mindst fire kontinenter. "Selv som et globalt brand, der opholder sig i overensstemmelse med vores kerneværdier, der er centreret omkring breddeidræt og udvikling af lokalsamfundet vil gentage succesen SportPesa har nydt i Kenya." Bekræftelse af SportPesa ' s aftale med Hull City betyder, at ti Premier League-sider er indstillet på at blive sponsoreret af gambling operatører i 2016/17 sæson hvad er det kommet online craps. Blandt dem er Stoke City (Bet365), West Ham United (Betway) og Sunderland (Dafabet)..

City of dreams manila poker

TOP